Przewodnik po koreańskiej pielęgnacji skóry i makijażu bez okrucieństwa w 2021 roku

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Oto ponad 10 koreańskich marek kosmetyków do pielęgnacji skóry wolnych od okrucieństwa, a także 3 marki kosmetyków do makijażu K-beauty wolne od okrucieństwa, które można kupić w 2021 roku.

Aby zakwalifikować się jako marka K-beauty i znaleźć się na tej liście, marka kosmetyczna musi pochodzić i/lub wytwarzać swoje produkty w Korei.

Wszystkie marki K-Beauty wymienione na tej liście są wolne od okrucieństwa, co oznacza, że nie testują na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu. Obejmuje to również upewnienie się, że żadna z tych wolnych od okrucieństwa marek nie sprzedaje w Chinach, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe.

Oprócz bycia wolnymi od okrucieństwa, marki muszą być w 100% wegańskie lub oferować wegańskie produkty, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Na końcu tego wpisu przedstawiam również niektóre z koreańskich marek kosmetycznych, które przeprowadzają testy na zwierzętach i których należy unikać.

Lista koreańskich marek wolnych od okrucieństwa

Benton

Benton oferuje różnorodne koreańskie produkty do pielęgnacji skóry wolne od okrucieństwa, w tym filtry przeciwsłoneczne, maski i serum, wszystkie opracowane z naturalnych i etycznie pozyskiwanych składników.

Przedział cenowy: 2-30 USD

Czy Benton jest wolny od okrucieństwa? Benton jest wolny od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami, a także standardami PETA.

Czy Benton jest w 100% wegański? Nie wszystkie produkty Benton są wegańskie. Większość ich produktów jest przyjazna dla wegan, ale musisz przeczytać listę składników, aby dowiedzieć się, które z ich produktów są wegańskie.

Gdzie kupić Benton w USA i Kanadzie? Amazon, iHerb i Soko Glam


Dear, Klairs

Dear, Klairs produkuje najlepsze proste produkty do pielęgnacji skóry, które są skuteczne, funkcjonalne, bezpieczne dla skóry wrażliwej i wykonane bez żadnych ostrych składników.

Przedział cenowy: $3 - $30

Czy Dear Klairs jest wolna od okrucieństwa? Dear Klairs spełnił wszystkie kryteria naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i został zweryfikowany jako wolny od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Czy Dear Klairs jest w 100% wegański? Nie wszystkie produkty Klairs są wegańskie, ale mają kilka wegańskich produktów. Aby dowiedzieć się, które produkty są przyjazne dla wegan, poszukaj certyfikowanego logo słonecznika Vegan Society.

Gdzie kupić Dear Klairs w USA i Kanadzie? Soko Glam, iHerb i Amazon.


Purito

Purito to koreańska firma kosmetyczna wolna od okrucieństwa, oferująca proste produkty do pielęgnacji skóry wzbogacone bezpiecznymi i czystymi składnikami. Ich wegańskie produkty do pielęgnacji skóry są wolne od parabenów, siarczanów, syntetycznych substancji zapachowych i barwników.

Przedział cenowy: 5-25 USD

Czy Purito jest wolne od okrucieństwa? Purito spełniło wszystkie kryteria naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i zostało zweryfikowane jako wolne od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Czy Purito jest w 100% wegańskie? Wszystkie produkty Purito są wegańskie.

Gdzie kupić Purito w USA i Kanadzie? Amazon


Sweet Chef

Sweet Chef oferuje gamę zabawnych i czystych koreańskich produktów do pielęgnacji skóry, opracowanych z witaminami i warzywami kochającymi skórę, inspirowanych wszystkim, co naturalne, zdrowe i świeżo tłoczone.

Przedział cenowy: $3 - $25

Czy Sweet Chef jest wolny od okrucieństwa? Sweet Chef jest wolny od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami, a także standardami Leaping Bunny.

Czy Sweet Chef jest w 100% wegański? Wszystkie produkty Sweet Chef są wegańskie.

Gdzie kupić Sweet Chef w USA i Kanadzie? Amazon i Target.


TonyMoly

TONY MOLY, znany ze swoich uroczych opakowań i najlepiej sprzedających się maseczek w płachcie, oferuje szeroki wybór koreańskich produktów do makijażu, pielęgnacji skóry, kąpieli i ciała dla wszystkich rodzajów skóry i budżetów.

Przedział cenowy: 5-50 USD

Czy Tonymoly jest wolny od okrucieństwa? TONYMOLY spełnił wszystkie kryteria naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i został zweryfikowany jako wolny od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Czy Tonymoly jest w 100% wegańskie? Nie wszystkie produkty TONYMOLY są wegańskie, listę produktów wegańskich można znaleźć tutaj.

Gdzie kupić Tonymoly w USA i Kanadzie? Amazon, Ulta, Soko Glam i Urban Outfitters.


Touch in Sol

Touch in Sol, znany z posiadania najlepszego koreańskiego podkładu do makijażu, oferuje kolekcję zabawnych i funkcjonalnych produktów do makijażu, wyprodukowanych w Korei.

Przedział cenowy: $5 - $40

Czy Touch in Sol jest wolny od okrucieństwa? Touch in Sol spełnił wszystkie kryteria naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i został zweryfikowany jako wolny od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Czy Touch in Sol jest w 100% wegańska? Nie wszystkie produkty Touch in Sol są wegańskie. Obecnie weryfikuję listę produktów wegańskich.

Gdzie kupić Touch in Sol w USA i Kanadzie? Amazon, Sephora, Ulta i iHerb.


Glow Recipe

Glow Recipe to naturalna, zasilana owocami, wolna od okrucieństwa koreańska linia do pielęgnacji skóry, zaprojektowana, aby pomóc wydobyć wewnętrzny blask. Niektóre z jej produktów są wytwarzane w Korei Południowej, a wszystkie są formułowane z najwyższej jakości naturalnych składników.

Przedział cenowy: 10-50 USD

Czy Glow Recipe jest wolna od okrucieństwa? Glow Recipe jest wolny od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami, a także standardami Leaping Bunny.

Czy produkty Glow Recipe są w 100% wegańskie? Prawie wszystkie produkty Glow Recipe są wegańskie, z wyjątkiem Avocado Melt Sleeping Mask, która zawiera miód manuka.

Gdzie kupić Glow Recipe w USA i Kanadzie? glowrecipe.com, Sephora i Amazon.


CLE Cosmetics

CLE Cosmetics to minimalistyczna linia do makijażu i pielęgnacji skóry. Wszystkie kosmetyki zostały wyselekcjonowane, pozyskane i zainspirowane najnowszą koreańską technologią kosmetyczną. Wszystkie kosmetyki CLE Cosmetics są produkowane w Korei Południowej.

Przedział cenowy: $15 - $45

Czy CLE Cosmetics jest wolna od okrucieństwa? CLE Cosmetics spełniło wszystkie kryteria z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i zostało zweryfikowane jako wolne od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Czy CLE Cosmetics jest w 100% wegańska? Wszystkie produkty CLE Cosmetics są wegańskie.

Gdzie kupić CLE Cosmetics w USA i Kanadzie? clecosmetics.com, Revolve i Amazon.


Then I Met You

Then I Met You to marka premium do pielęgnacji skóry założona przez twórczynię Soko Glam, Charlotte Cho. Wszystkie jej kosmetyki są produkowane w Korei Południowej i formułowane z czystych składników, wolnych od sztucznych barwników, parabenów, silikonów i alkoholu.

Przedział cenowy: 22 - 50 dolarów

Czy kosmetyki Then I Met You są wolne od okrucieństwa? Kosmetyki Then I Met You spełniają wszystkie kryteria zawarte w naszej liście kontrolnej produktów wolnych od okrucieństwa i zostały zweryfikowane jako wolne od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Czy produkty Then I Met You są w 100% wegańskie? Prawie wszystkie produkty Then I Met You są wegańskie, z wyjątkiem Honey Dew Lip Mask, która zawiera miód.

Gdzie kupić Then I Met You w USA i Kanadzie? thenimetyou.com i Soko Glam.


I Dew Care (MBX)

I Dew Care wierzy, że pielęgnacja skóry powinna być przyjemna, bezwysiłkowa i skuteczna. Z K-Beauty u podstaw, I Dew Care jest poszukiwana jako nowa generacja pielęgnacji skóry.

Przedział cenowy: 12-25 USD

Czy I Dew Care jest wolny od okrucieństwa? I Dew Care spełnił wszystkie kryteria naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i został zweryfikowany jako wolny od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami. Należy jednak pamiętać, że I Dew Care jest własnością MBX, firmy macierzystej, która jest właścicielem innych marek, które NIE są wolne od okrucieństwa.

Czy I Dew Care jest w 100% wegańska? Nie wszystkie produkty I Dew Care są wegańskie, ale wszystkie produkty wegańskie są wyraźnie oznaczone.

Gdzie kupić I Dew Care w USA i Kanadzie? Ulta, Beautylish, Target i Amazon.


Kaja (MBX)

Kaja tworzy urocze, małe produkty do makijażu pełne koreańskich innowacji. Kaja jest pierwszą marką K-Beauty stworzoną wspólnie z Sephora, a jej unikalne produkty do makijażu są dostępne w Sephora w całym kraju.

Przedział cenowy: 15-25 USD

Czy Kaja jest wolna od okrucieństwa? Kaja spełniła wszystkie kryteria naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i została zweryfikowana jako wolna od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami. Należy jednak pamiętać, że Kaja jest własnością MBX, spółki macierzystej, która jest właścicielem innych marek, które NIE są wolne od okrucieństwa.

Czy Kaja jest w 100% wegańska? Nie wszystkie produkty Kaja są wegańskie, listę wegańskich produktów Kaja można znaleźć tutaj.

Gdzie kupić Kaja w USA i Kanadzie? Sephora i Amazon.


KraveBeauty

KraveBeauty zostało stworzone przez influencerkę kosmetyczną, Liah Yoo, dla ludzi, którzy chcą pielęgnacji skóry bez zamieszania. Wszystkie produkty KraveBeauty są produkowane w Korei i zaprojektowane tak, aby były proste, łatwe i nieskomplikowane.

Przedział cenowy: 16 - 28 dolarów

Czy Krave Beauty jest wolne od okrucieństwa? KraveBeauty jest wolne od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami, jak również standardami PETA.

Czy KraveBeauty jest w 100% wegańska? Wszystkie produkty KraveBeauty są wegańskie.

Gdzie kupić KraveBeauty w USA i Kanadzie? kravebeauty.com


Peach & Lily

Peach & Lily Collection oferuje gamę koreańskich produktów do pielęgnacji skóry wolnych od okrucieństwa, które twierdzą, że zmieniają skórę dzięki dobrym, czystym składnikom. Kolekcja nie zawiera toksyn i nie podrażnia, bez kompromisów. Formuła zawiera klinicznie sprawdzone składniki, dzięki czemu można osiągnąć znakomite rezultaty podczas korzystania z ich produktów do pielęgnacji skóry.

Przedział cenowy: $28 - $45

Czy Peach & Lily jest wolna od okrucieństwa? Peach & Lily jest wolna od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami, a także standardami Leaping Bunny.

Czy Peach & Lily jest w 100% wegańska? Prawie cała kolekcja Peach & Lily jest wegańska, z wyjątkiem balsamu KBeauty Rescue Balm, który zawiera wosk pszczeli.

Gdzie kupić Peach & Lily w USA i Kanadzie? Ulta


The Vegan Glow

The Vegan Glow nazywa siebie czystą marką do pielęgnacji skóry K-beauty i "inspirowaną naturą, wzbogaconą nauką". Wszystkie ich produkty są ściśle sformułowane z zielonych składników EWG. The Vegan Glow oferuje wegańską pielęgnację skóry wykonaną z prostych, ale skutecznych składników, a także kilka bezodpadowych wegańskich produktów do pielęgnacji włosów.

Przedział cenowy: $15 - $35

Czy The Vegan Glow jest wolny od okrucieństwa? The Vegan Glow jest wolna od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami, a także standardami PETA.

Czy The Vegan Glow jest w 100% wegański? Wszystkie produkty The Vegan Glow są wegańskie.

Gdzie kupić The Vegan Glow w USA i Kanadzie? na Amazon


Sioris

Sioris wierzy, że czyste, naturalne składniki uprawiane przez cztery pory roku z wielką starannością - łodygi, korzenie, ziarna, owoce, kwiaty i liście - mają moc pielęgnowania najzdrowszej skóry. Dlatego też Sioris dokłada wszelkich starań, aby wszystkie sezonowe składniki stosowane w produktach do pielęgnacji skóry były świeże i wyprodukowane w ciągu 12 miesięcy.

Przedział cenowy: $8 - $36

Czy Sioris jest wolny od okrucieństwa? Sioris jest wolny od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Czy Sioris jest w 100% wegański? Większość produktów Sioris posiada certyfikat Vegan Society. Powiedzieli mi jednak, że dwa z ich produktów zawierają organiczny wosk pszczeli i nie są wegańskie.

Gdzie kupić Sioris w USA i Kanadzie? Amazon i Ohlolly


OTZI Skincare (MBX)

OTZI to marka kosmetyków do pielęgnacji skóry stworzona przez koreańską firmę kosmetyczną MBX i Sephora. Skierowane na rynek Gen Z, wszystkie wolne od okrucieństwa i wegańskie produkty do pielęgnacji skóry OTZI są częścią programu Clean at Sephora.

Przedział cenowy: 25-35 USD

Czy OTZI jest wolne od okrucieństwa? OTZI jest wolna od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami oraz standardami PETA. Należy jednak pamiętać, że OTZI jest własnością MBX, firmy macierzystej, która jest właścicielem innych marek, które NIE są wolne od okrucieństwa.

Czy OTZI jest w 100% wegańskie? Wszystkie produkty OTZI są w 100% wegańskie.

Gdzie kupić OTZI w USA i Kanadzie? Sephora


Koreańskie marki kosmetyczne, których należy unikać

Następujące koreańskie marki kosmetyczne NIE są wolne od okrucieństwa. Prawie wszystkie z poniższych marek sprzedają swoje produkty w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez prawo. W rezultacie nie można ich uznać za wolne od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

 • Amorepacific
 • Dr. Jart+
 • I'm Meme
 • Innisfree
 • Laneige
 • Mamonde
 • Missha
 • Pony Effect
 • Skinfood
 • Son & Park
 • Sulwhasoo
 • Too Cool For School

Oczekujące marki K-Beauty

Obecnie czekam na odpowiedź, aby potwierdzić, że poniższe marki są wolne od okrucieństwa i wegańskie. Albo nie otrzymałam od nich odpowiedzi, albo otrzymałam odpowiedź, ale nie jestem zadowolona z dostarczonych informacji, aby sklasyfikować markę jako wolną od okrucieństwa lub testowaną na zwierzętach.

 • AHC
 • AROMATICA
 • Banila Co
 • Belif
 • Blithe
 • Blossom Jeju
 • COSRX
 • Goodal
 • Lunik
 • Mediheal
 • Oh K!
 • Primera
 • Saturday Skin
 • Thank You Farmer
 • Whamisa

Będę uzupełniać tę listę koreańskich marek kosmetycznych wolnych od okrucieństwa w miarę pojawiania się nowych informacji, więc koniecznie sprawdzaj ją ponownie!


 

Zobacz także

Co słychać? Nowości kosmetyczne bez okrucieństwa (sierpień 2016)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję...

Czytaj dalej

Recenzja ultranawilżającego balsamu do ciała Acure (bezzapachowy)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję...

Czytaj dalej