Sposoby na wykończenie i utrwalenie makijażu mineralnego

utrwalenie makijażu

Wykończenie makijażu to ważna kwestia, do której trzeba się przyłożyć tak jak do przygotowywania skóry do nakładania podkładów. Warto zadbać o wszystko, by mieć trwały i ładny makijaż. Na pewno trzeba odcisnąć nadmiar sebum i używać chusteczki higienicznej, którą będzie można skutecznie pozbyć się nadmiaru tłustych składników. Dobrze będzie także pod koniec makijażu z użyciem chusteczki usunąć nadmiar wody na twarzy. 

Wykończenie tradycyjne – pudrem

Jeśli makijaż mineralny wykańczamy pudrem można się decydować na efekt matowy albo rozświetlający. Sucha formuła podkładu sprawia, że przy nakładaniu należy być szczególnie ostrożnym. Im bardziej gładki puder tym lepsza przyczepność i tym samym efekt końcowy także będzie lepszy. Ważne będzie również wybranie do nakładania dobrego pędzla, który będzie odpowiednio pozwalał nam na rozprowadzanie produktu po twarzy. Efekt matowy czy rozświetlający będzie już zależał wyłącznie od naszych upodobań. Pudry matujące przygotowuje się najczęściej na bazie pudrów naturalnych. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się odpowiednio bezpiecznym działaniem na skórę. Efekt matowej cery i wygładzania będzie gwarantował estetyczny wygląd makijażu. Pudry rozświetlające mają najczęściej mikę i składniki wygładzające, które będą gwarantować zdrowy blask.

Wykończenie innowacyjne – zwilżoną gąbeczką i sypkim pudrem

foxer do utrwalania

Jeśli aplikacja pudru z użyciem pędzla będzie problemem można zdecydować się także na lekko zwilżoną gąbkę, która da nam możliwość wygodne nakładania i sprawi, że makijaż będzie wykonany lepiej. Wykończenie na mokro to rozwiązanie, które również dobrze się sprawdzi, ponieważ nie zawsze skóra będzie dobrze przyjmowała puder suchy. W takim przypadku można wybrać aplikację na mokro, która będzie po prostu skuteczniejsza.

Wykończenie na szczególne okazje – specjalnym fixerem w atomizerze

Jeśli komuś będzie zależeć na takim makijażu, który długo będzie prezentował się doskonaleб to można zdecydować się na tak zwany fixer, który odpowiadać będzie za utrwalanie i zagwarantuje dłuższy okres wytrzymałości takiego produktu. Można oczekiwać, że właśnie dzięki fixerowi produkt będzie przez długie godziny prezentował się doskonale i makijaż będzie bez zarzutu. Jeśli chcemy cieszyć się pięknym makijażem musimy pamiętać jak bardzo ważną kwestią jest odpowiednie utrwalanie podkładu, o czym trzeba pamiętać. Obecnie mamy tutaj różne możliwości również tak zwane produkty dwa w jednym, które również odpowiadają za utrwalenie całego makijażu, który będzie wykonany.

 

Zobacz także

Obsesja na punkcie aloesu: dlaczego pielęgnacja skóry aloesem jest najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek Ci się przytrafi

ZNACZENIE ALOESU Stosowanie aloesu do pielęgnacji skóry i ogólnego stanu zdrowia sięga wielu tysiącleci wstecz...

Czytaj dalej

Organiczna pielęgnacja skóry za cenę filiżanki kawy

Koszt organicznej pielęgnacji skóry jest zazwyczaj wyższy niż kosmetyków do pielęgnacji skóry marek dostępnych...

Czytaj dalej