Czy Lime Crime jest wegańska i wolna od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Lime Crime można znaleźć na limecrime.com, Amazon, Ulta i Nordstrom.

Lime Crime jest wolna od okrucieństwa

Lime Crime potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Lime Crime jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Lime Crime na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Lime Crime potwierdziło, że sprzedaje swoje produkty tylko za pośrednictwem transgranicznych witryn handlu elektronicznego w Chinach; dlatego też nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Niedawno rozszerzyliśmy naszą markę kosmetyków na całym świecie o Chiny, gdzie więcej fanatyków piękna może cieszyć się kolorowym, niepowtarzalnym wyglądem! Nasze produkty są sprzedawane w Chinach za pośrednictwem transgranicznego handlu elektronicznego (CBEC), który utrzymuje nasze obecne amerykańskie standardy produkcji i produkcji. Ponieważ nasze produkty są importowane za pośrednictwem CBEC, nasze produkty są zwolnione z wymaganych przez Chiny testów rynkowych. AKA nadal NIE testujemy na zwierzętach, a składniki naszych produktów są nadal wegańskie i wolne od okrucieństwa".

Poniżej znajduje się lista sprzedawców internetowych Lime Crime w Chinach:

Dopóki Lime Crime nie sprzedaje swoich produktów w fizycznym sklepie detalicznym w Chinach kontynentalnych (z wyłączeniem Hongkongu), nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Lime Crime jest w 100% wegańska

Lime Crime potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Lime Crime na temat jej wegańskich oświadczeń:

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie produkowane są produkty Lime Crime?

Zapytałem Lime Crime, gdzie wytwarzane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Większość produktów jest wytwarzana w USA. Istnieje kilka produktów wytwarzanych w innych krajach. Który produkt sprawdzasz?"

"Nasze produkty są wytwarzane w kilku różnych miejscach. Zastanawiasz się nad konkretnym produktem?"

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Lime Crime, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"W Lime Crime przestrzegamy najwyższych standardów, jeśli chodzi o wybór naszych dostawców i producentów. Dzięki temu zapewniamy, że wszyscy nasi partnerzy są tak samo zaangażowani w etyczne pozyskiwanie składników każdego z naszych produktów, w tym miki".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status Lime Crime jako marki wolnej od okrucieństwa i wegańskiej, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

 

Zobacz także

Co słychać? Nowości kosmetyczne bez okrucieństwa (sierpień 2016)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję...

Czytaj dalej

Recenzja ultranawilżającego balsamu do ciała Acure (bezzapachowy)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję...

Czytaj dalej