Lista chusteczek czyszczących wolnych od okrucieństwa

Ten post może zawierać linki afiliacyjne, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Chusteczki czyszczące ułatwiają szybkie czyszczenie każdego rodzaju powierzchni bez konieczności używania butelki z rozpylaczem lub innego środka czyszczącego. Te uniwersalne chusteczki są wstępnie nasączone roztworem czyszczącym, dzięki czemu można posprzątać każdy rozlany płyn lub bałagan bez brudzenia rąk. Są też bardzo poręczne, a niektóre z nich są dostępne w mniejszych opakowaniach, dzięki czemu można je zabrać ze sobą wszędzie.

Niestety, większość chusteczek czyszczących dostępnych na rynku pochodzi od marek, które testują na zwierzętach, takich jak Lysol, Clorox, Green Works i Vim.

Na szczęście obecnie dostępnych jest kilka chusteczek bez okrucieństwa, dzięki czemu możesz spokojnie sprzątać, wiedząc, że nie ucierpiały żadne zwierzęta, abyś mogła mieć nieskazitelnie czysty dom!

(!) Uwaga etyczna: te chusteczki są jednorazowe i zazwyczaj używa się ich raz, a potem wyrzuca. W związku z tym nie są najbardziej ekologiczną opcją czyszczenia, więc polecam zdecydować się na ściereczki czyszczące wielokrotnego użytku i/lub używać ich oszczędnie, aby zmniejszyć ilość odpadów.

Lista chusteczek czyszczących bez użycia okrucieństwa

Poniżej znajduje się lista chusteczek do czyszczenia bez użycia okrucieństwa od marek, które nie testują na zwierzętach:

J.R. Watkins All Purpose Wipes ($4,66) - dostępne w dwóch zapachach (Lemon oraz Aloe & Green Tea). Biodegradowalne, nietoksyczne.


Clean Well Botanical Disinfecting Wipes (5,58$) - chusteczki dezynfekujące o zapachu cytrynowym, które w sposób botaniczny zabijają 99,9% zarazków domowych. Nietoksyczne, nie zawierają alkoholu.


Caboo Bamboo Cleaning Wipes (8,99$) - wykonane z bambusa bezdrzewnego, nadają się do kompostowania w ciągu zaledwie 4 tygodni. Hipoalergiczne, nie zawierają alkoholu, parabenów, siarczanów i wybielacza chlorowego.


Sun & Earth Natural All-Purpose Multi Surface Wipes (14,95$) - te biodegradowalne i nadające się do kompostowania chusteczki czyszczące o lekkim cytrusowym zapachu są w 100% pochodzenia roślinnego i wegańskie. Nie są toksyczne, hipoalergiczne, nie zawierają perfum ani fosforanów.


Ale zaraz, jeśli nie masz nic przeciwko testom przeprowadzanym przez firmę macierzystą...

Jeśli nie masz nic przeciwko wspieraniu i kupowaniu od marek wolnych od okrucieństwa, które należą do firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa... to mamy dla Ciebie jeszcze jedną opcję:

Seventh Generation Disinfection Wipes - własność Unilever ($4,99) - zabijają 99,99% zarazków domowych w sposób botaniczny. Chusteczki dezynfekujące dezodoryzują i skutecznie zwalczają nieprzyjemne zapachy.


 

Zobacz także

Czy Jane Iredale jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić...

Czytaj dalej

Czy Alima Pure jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką...

Czytaj dalej