Makijaż mineralny dla suchej skóry

makijaż mineralny dla suchej skóry

Makijaż mineralny jest zazwyczaj polecany dla skóry przetłuszczającej się i z tego powodu powstało przeświadczenie, że jest to opcja właśnie tylko do takiego rodzaju cery. W pewnym sensie jest to prawda, ale stosując odpowiednie metody można spokojnie korzystać z dobrodziejstw makijażu mineralnego na cerze suchej.

Nawilżanie

Odpowiednie nawilżanie skóry jest tutaj kwestią najważniejszą. Zazwyczaj wymaga to zmiany niektórych nawyków, czyli przede wszystkich trzeba oczyszczać skórę łagodnymi mleczkami, makijaż powinien być rozpuszczany w olejkach, a mycie skóry powinno się odbywać kostkami myjącymi z neutralnym pH. Ważne są również peelingi pielęgnacyjne, dzięki którym suchy naskórek zostanie usunięty i odsłoni się dobrze nawilżona, elastyczna skóra.

Podkład

Makijaż mineralny idealnie zgadza się z naturalnym „podkładem”, który daje mu skóra przetłuszczająca się. Na skórze suchej trzeba zacząć od zmiękczenia naskórka, by był gładki. Wszelkie powierzchnie chropowate zostaną uwidocznione. Najlepszy podkład w takim przypadku to lekki krem w połączeniu z odrobiną oleju naturalnego lub kompleksu silikonowego.

Technika nakładania podkładu mineralnego

Makijaż syntetyczny często nakłada się kilkoma zdecydowanymi, mocnymi ruchami. W tym wypadku trzeba jednak lekkiej ręki, która dodatkowo może skorzystać z nawilżonych kosmetyków. Optymalna opcja zazwyczaj polega na lekkim zmoczeniu twarzy i nanoszeniu suchego podkładu na wilgotną skórę. Zapobiega to zbytniej koncentracji pigmentu na skórkach. Dobrze spisują się też gąbeczki bezlateksowe. Lekko je zwilżamy i nakładamy podkład.

Mgiełki nawilżające

mgiełka nawilżająca sucha skóra

Czasami nawet po dobrym, umiejętnym nałożeniu podkładu pozostaje uczucie, że podkład pozostał sypki. W takim przypadku należy użyć mgiełki fiksującej z gliceryną, która zadziała niczym naturalny klej. Jej molekuły połączą się z molekułami kosmetyków mineralnych i sprawią, że uzyskają one lekko połączoną powierzchnię. Byle tylko nie dać gliceryny za dużo, bo wytworzy to efekt maski, coś bardzo niepożądanego.

 

Zobacz także

Serum z witaminą C: wszystko, co musisz wiedzieć

Nasz niedawno wprowadzony na rynek Vital C Elixir wzbudził ogromne zainteresowanie. Dla tych, którzy nie są...

Czytaj dalej

Chcesz wiedzieć jak biohakować swoje ciało i spalać tłuszcz?

Mój partner i ja lubimy eksperymentować. I teraz, kiedy mam twoją uwagę, to nie jest w sposób, który...

Czytaj dalej