Czy Nuria Beauty jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty Nuria cruelty-free w nuriabeauty.com i Amazon.

Nuria Beauty jest wolna od okrucieństwa

Nuria Beauty potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy Nuria Beauty za firmę wolną od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki Nuria Beauty w zakresie testów na zwierzętach:

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Nuria Beauty potwierdziła, że sprzedaje swoje produkty wyłącznie online, a nie w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Wysyłamy produkty do konsumentów w Chinach poprzez transgraniczny handel elektroniczny, co oznacza, że nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach. Nie prowadzimy dystrybucji w sklepach na terenie Chin, ponieważ moglibyśmy zostać poddani testom na zwierzętach, a tego nigdy nie zrobimy. Ponadto, gdybyśmy to robili, nie moglibyśmy uzyskać certyfikatu Króliczka Leapinga".

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testowanie na zwierzętach jest nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Nuria Beauty jest w 100% wegańska

Nuria Beauty potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

"Czy wasze produkty są wegańskie?
Tak, wszystkie produkty Nuria są wegańskie".

Polityka dotycząca produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Nuria Beauty?

Zapytałam Nuria Beauty, gdzie produkowane są ich produkty, a oni odpowiedzieli mi, że:

"Nasze produkty są wytwarzane w USA lub Korei (w zależności od konkretnego produktu)".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Nuria Beauty, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Dziękuję za zainteresowanie firmą Nuria.

To bardzo dobre pytanie i podzielamy Pani obawy dotyczące nieetycznego pozyskiwania surowców. Zapewniamy, że każdy surowiec Nurii jest oceniany nie tylko pod kątem bezpieczeństwa naszych konsumentów, ale także pod kątem bezpieczeństwa i wpływu pozyskiwania surowca na środowisko. Każdy dostawca i surowiec jest poddawany audytowi i dokumentowany, a my prowadzimy Kartotekę Produktów zawierającą te informacje oraz inne istotne informacje o produkcie, zgodnie z normami UE.

Ponadto, nasi partnerzy produkcyjni posiadają certyfikat ISO i mają wdrożone dodatkowe procesy kontroli surowców, tak więc każdy surowiec jest sprawdzany wielokrotnie, zanim zostanie dodany do produktu Nurii! Wymagamy również rutynowych przeglądów naszych dostawców surowców i wyrobów gotowych. Mika, którą pozyskujemy, pochodzi od zaufanego partnera, który został skontrolowany przez zespół Nurii i przestrzega najsurowszych standardów ochrony środowiska, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju, w tym bezpiecznych warunków pracy, w których nie wykorzystuje się pracy dzieci. Sam surowiec jest zgodny z obowiązującymi przepisami w USA (FDA 21 CFR), Japonii (MHW) i UE (Dyrektywa Kosmetyczna 76/768/EWG)."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Nuria Beauty jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

 

Zobacz także

Czy Jane Iredale jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić...

Czytaj dalej

Czy Alima Pure jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką...

Czytaj dalej