Jak wykonać makijaż mineralny?

Kosmetyki dla każdej cery

Kosmetyki naturalne

Coraz większą popularnością wśród kobiet cieszą się kosmetyki mineralne. Zostały one bowiem stworzone z myślą o cerze wrażliwej i skłonnej do alergii. Rzeczywiście, za sprawą organicznego składu są delikatne, nie powodują uczuleń - co więcej - koją podrażnioną skórę. Trzeba jednak pamiętać, że kosmetyki mineralne aplikuje się w inny sposób niż kosmetyki dostępne w wszechobecnych drogeriach.

Jak wykonać makijaż mineralny?

Kosmetyki mineralne posiadają niezliczoną ilość zalet: dostosowane są do każdego typu cery, działają kojąco, dobroczynnie na skórę. Warunek jest jeden - odpowiednia aplikacja - bowiem sposób nakładania kosmetyków mineralnych różni się od klasycznych reguł wykonywania makijażu.

Sypka konsystencja tego typu kosmetyków jest ich jedyną słabą stroną. Pudry mineralne, łatwiej się osypują, przez co ich aplikacja wymaga większej sprawności.

Poza tym, nie mniejszą uwagę należy zwrócić na dobór odpowiedniego aplikatora. Wizażyści, polecają zazwyczaj dwa rodzaje pędzli: flat top lub kabuki. Na pierwszy "model" powinny zdecydować się panie, którym zależy na mocnym kryciu. Kabuki, charakteryzuje się zaś delikatnym włosiem, dlatego jest idealną propozycją dla Pań o cerze bardzo wrażliwej.

Przed przystąpieniem do nakładania pudru, warto przygotować cerę na przyjęcie minerałów. Podstawą jest dogłębne oczyszczenie oraz odpowiednie nawilżenie. Tylko dokładnie oczyszczona i sprężysta skóra będzie idealnie łączyć się z tym organicznym kosmetykiem.

Jak nakładać podkład?

Makijaż mineralny

Jak go wykonać? Podstawowym błędem jest wkładanie pędzla bezpośrednio do pudru. W rezultacie, powstaje niechciany efekt "maski". Tymczasem, wystarczy drobinę pyłku wysypać nakrętki. Po czym nabrać specyfik pędzlem. By makijaż był naturalny należy dodatkowo pozbyć się nadmiaru pudru by uniknąć smug.

Podkład mineralny

Jest naprawdę wspaniałą alternatywą, odpowiednią do każdego typu skóry. Jeżeli jednak jest to cera skłonna do niedoskonałości, warto zdecydować się na inny sposób aplikacji kosmetyku - techniką "na mokro". Tu, idealnym kosmetykiem wspomagającym podkład mineralny jest woda termalna, która dodatkowo nawilży powierzchnię skóry. Dzięki temu, puder lepiej się wchłonie, a twarz będzie świeża przez długi czas!

 

Zobacz także

Obsesja na punkcie aloesu: dlaczego pielęgnacja skóry aloesem jest najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek Ci się przytrafi

ZNACZENIE ALOESU Stosowanie aloesu do pielęgnacji skóry i ogólnego stanu zdrowia sięga wielu tysiącleci wstecz...

Czytaj dalej

Organiczna pielęgnacja skóry za cenę filiżanki kawy

Koszt organicznej pielęgnacji skóry jest zazwyczaj wyższy niż kosmetyków do pielęgnacji skóry marek dostępnych...

Czytaj dalej