Pyłek pszczeli dla urody i jego pochodna - pierzga

pierzga pszczela

Wprowadzane są obecnie do kosmetyków ekstrakty z pyłku pszczelego, które wykazują korzystne działanie na skórę i włosy. Kremy, balsamy odżywiają oraz wygładzają skórę, przywracają jej elastyczność, nadają zdrowy oraz młody wygląd, opóźniają procesy starzenia i działają biostymulująco. Dzięki obecności aminokwasów zawierających siarkę w ekstraktach z pyłku szampony mogą zwalczać łupież i zapobiegają wypadaniu włosów, regenerują, odżywiają włosy i skórę głowy, znane są także odżywcze maseczki, które przyrządza się domowym sposobem z pyłku, żółtka jaj i oliwy. 

Jak dawkować pyłek?

Zaleca się przyjmować pyłek przynajmniej trzy razy dziennie przed jedzeniem. Pyłek należy mieszać z miodem, mlekiem albo wodą a następnie dokładnie przeżuwać przed połknięciem dla większej jego przyswajalności. 

Dawki dzienne:

    * dzieci 3-5 lat 10 g pyłku (dwie łyżeczki od herbaty)
    * dzieci 6-12 lat 15 g pyłku, (trzy łyżeczki od herbaty)
    * dzieci powyżej 12 lat i dorośli 20 g pyłku, (cztery łyżeczki od herbaty)
    * dorośli leczniczo 30-40 g pyłku, (dwie łyżki stołowe).

Przepisy kosmetyczne

Maseczka wygładzająco – odżywcza
Należy mieszać jedną łyżeczkę pyłku z żółtkiem. Całość nanosimy na twarz i tak zostawiamy na mniej więcej pół godziny. Następnie dokładnie zmywamy i osuszamy skórę twarzy. 

Maseczka wzmacniająca
Wymieszać  2 łyżki pyłku, 2 łyżki miodu, 1 żółtko i 1 łyżkę twarogu. Nakładamy na twarz na około 20 minut, potem zmywamy i osuszamy skórę twarzy. 

Pyłek pszczeli i pierzga

Znajdziemy w nim w sumie około 40 pierwiastków pod postacią soli mineralnych takich jak potas, magnez, żelazo, cynk, selen, bor, srebro, pallad, platyna. Dodatkowo mamy tam masę witamin A, B1, B2, B3, E, C, B6, PP, P, D, H, B12 oraz kwasu foliowego, inozytolu, biotyny, kwasu pantotenowego, kwercetyny. Można się ochronić przed działaniem czynników chemicznych. Liczyć można na pobudzenie apetytu, regulację przemiany materii, można oczekiwać, że łatwiej będzie walczyć z nadwagą. Polecany będzie osobom dorosłym, rekonwalescentom oraz osobom, które wykonują ciężką pracę. Jest to taki produkt, który może regulować procesy trawienne, łagodzi skutki ostrych zaparć. Wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Wspomaga leczenie choroby wrzodowej żołądka oraz dwunastnicy. Liczyć można także na działanie uspokajające, będzie mniejsza nerwowość, rozdrażnienie, wzmocniony zostanie system nerwowy. Łatwiej będzie również leczyć problemy z nerwicą i depresją. Pyłek kwiatowy poprawia krążenie, chroni przed zmianami miażdżycowymi naczyń mózgowych, wykazuje działanie lecznicze w schorzeniach gruczołu krokowego. Poprawia wydzielanie insuliny i wpływa korzystnie na skórę i włosy, chroni przed procesami starzenia, zwalcza łupież i wypadanie włosów. Doskonałym produktem powstającym z pyłku jest również pierzga pszczela produkowana przez pszczoły. Ten leczniczy preparat cechują również powyższe właściwości zdrowotne opisane dla pyłku. Poza tym pierzga jest składnikiem naturalnych kosmetyków. Więcej dowiesz się na  https://domiuroda.pl/pierzga-pszczela-wlasciwosci-zastosowanie 

 

 

Zobacz także

Co słychać? Nowości kosmetyczne bez okrucieństwa (sierpień 2016)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję...

Czytaj dalej

Recenzja ultranawilżającego balsamu do ciała Acure (bezzapachowy)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję...

Czytaj dalej