Najlepszy naturalny i organiczny filtr przeciwsłoneczny dla Twojej twarzy - ręce w dół

Wierzymy, że powinieneś stosować filtry przeciwsłoneczne na twarz KAŻDEGO DNIA, a przy takiej częstotliwości stosowania, nie jest dobrym pomysłem obciążanie skóry chemikaliami powszechnie występującymi w popularnych filtrach przeciwsłonecznych.

Obecnie naukowcy wiedzą więcej na temat skuteczności substancji chemicznych stosowanych w filtrach przeciwsłonecznych w zakresie ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVA niż na temat ich toksyczności. Jednak niektóre z najczęściej stosowanych substancji chemicznych w filtrach przeciwsłonecznych mogą powodować podrażnienia i alergie skórne, a także zaburzać normalne procesy hormonalne organizmu.

3 najgorsze substancje chemiczne stosowane w filtrach przeciwsłonecznych

  • Dioxybenzone i oxybenzone - mogą zaburzać funkcje hormonalne. Kwas para-aminobenzoesowy (PABA) - uwalnia wolne rodniki i uszkadza DNA, ma działanie estrogenne i powoduje reakcje alergiczne u niektórych osób. Benzofenon - substancja chemiczna zaburzająca pracę hormonów, która zakłóca pracę tarczycy, obniża poziom testosteronu i może wpływać na płodność mężczyzn.

Czy Twój filtr przeciwsłoneczny chroni Cię przed promieniowaniem UVA?

Wiele popularnych filtrów przeciwsłonecznych zawiera substancje chemiczne, które chronią przed rakotwórczymi promieniami UVB, ale nie chronią przed promieniowaniem UVA o niższej energii, które jest odpowiedzialne za starzenie się skóry.

Według skincancer.org: "Od dawna wiadomo, że promieniowanie UVA, które wnika w skórę głębiej niż UVB, odgrywa istotną rolę w starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek (fotostarzeniu), ale do niedawna naukowcy uważali, że nie powoduje ono znaczących uszkodzeń w obszarach naskórka (najbardziej zewnętrznej warstwy skóry), gdzie występuje większość nowotworów skóry.

"Badania przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch dekad wykazały jednak, że UVA uszkadza komórki skóry zwane keratynocytami w warstwie podstawnej naskórka, gdzie występuje większość nowotworów skóry. UVA przyczynia się do rozwoju nowotworów skóry, a nawet może je inicjować.

"UVA jest dominującym promieniowaniem opalającym i wiemy, że opalanie, czy to na zewnątrz, czy w salonie kosmetycznym, powoduje kumulowanie się uszkodzeń w czasie. Opalenizna powstaje w wyniku uszkodzenia DNA skóry; skóra ciemnieje w wyniku niedoskonałej próby zapobieżenia dalszym uszkodzeniom DNA. Te niedoskonałości, czyli mutacje, mogą prowadzić do raka skóry".

kosmetyk

Hurra dla staromodnego cynku!

Zwykły tlenek cynku jest jednym z najbardziej skutecznych, sprawdzonych i bezpiecznych składników blokujących promienie słoneczne. Jego główną wadą jest nieestetyczny białawy odcień, który tworzy. Nanocząsteczkowe formy cynku są mniej nieestetyczne, ale ich potencjalne ryzyko jest niejasne i wymaga dokładniejszego zbadania.

Stworzyliśmy najlepszy naszym zdaniem naturalny i organiczny filtr przeciwsłoneczny do twarzy, wykorzystując zmikronizowany tlenek cynku w zabarwionym kremie nawilżającym, aby przeciwdziałać białemu odcieniowi cynku.

Nasz Odcień kremu nawilżającego z filtrem przeciwsłonecznym jest bezpiecznym i skutecznym filtrem przeciwsłonecznym do twarzy o wskaźniku SPF 15+ i jest doskonały do codziennego stosowania jako baza pod makijaż. Nawilża i chroni Twoją skórę, a także działa jak podkład.

Wreszcie, słyszałaś to już wcześniej, ale nie ma nic złego w powtórzeniu tego. Zawsze noś kapelusz z szerokim rondem, kiedy jesteś na słońcu, pozostań w cieniu podczas najsilniejszych godzin słonecznych, noś bawełnianą koszulę z długim rękawem i dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy.

Nasz krem nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym jest dostępny w odcieniach medium i fair i jest teraz w krótkiej sprzedaży.

Czy wierzysz, że substancje chemiczne zawarte w kremach przeciwsłonecznych są bezpieczne, czy raczej szukasz naturalnych i organicznych marek?

 

Zobacz także

Czy Jane Iredale jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić...

Czytaj dalej

Czy Alima Pure jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką...

Czytaj dalej