Podstawowe składniki kosmetyków mineralnych

Dobry podkład dla kobiet

Mika

Element, który odpowiada za rozświetlenie cery i pozwala dzięki temu spłycać w jakieś mierze drobne zmarszczki.

Tlenek cynku

Ma on właściwości ściągające, kojące, antybakteryjne. Może wpływać na wysuszenie wyprysków, pomocny będzie w trakcie procesu gojenia się zmian na skórze.

Dwutlenek tytanu

To filtr przeciwsłoneczny, całkowicie naturalny na poziomie około 15 SPF.

Tlenki żelaza

Naturalne składniki, które odpowiadają za kolory kosmetyków, nie będą prowadziły do podrażnień skóry.

Czym różnią się kosmetyki mineralne od klasycznych kosmetyków?

Kosmetyki mineralne - dla każdego typu skóry

Kosmetyki mineralne mimo tego, że są sypkie dobrze łączą się z cerą, posiadają one gęstą konsystencję i dzięki temu dobrze trzymają się pędzla i skutecznie stapiają się ze skórą. To wydajne kosmetyki, które dodatkowo nie będą brudzić nam ubrań.

Gładka i piękna cera

Kosmetyki mineralne nakładać można warstwami co wydaje się być szczególnie korzystne w sytuacji gdy cera będzie problematyczna. Jeśli tak się dzieje i konieczne jest mocne krycie to będzie można spokojnie nałożyć kilka warstw takiego produktu. Jeśli jesteśmy w stanie dobrze nakładać taki produkt nie trzeba się obawiać, że pojawi się tak zwany efekt maski.

Wystarczy jedynie dobrze nałożyć produkt i rozprowadzić go pędzlem na twarzy ruchami okrężnymi. Wcieranie kosmetyku gwarantuje lepsze krycie i tym samym dobrze się sprawdza. Kosmetyki mineralne są bardzo popularne pośród kobiet w ciąży. Ze względu na to, że mają ograniczony skład będzie można ich bezpiecznie używać. Chemiczne składniki nie dostają się do organizmu a dla kobiet w ciąży będzie to bardzo ważne.

Lekkie podkłady czy też korektory rozświetlające będą doskonale podkreślać kolor skóry i rozjaśnią cerę. Przeznaczone są również do skóry wrażliwej, która nie będzie wymagała krycia, ale będzie tylko wyrównywała kolor. Kosmetyków mineralnych używać można do każdego typu skóry. Dzięki właściwościom leczniczym radzą sobie również z tym, by skutecznie pochłaniać sebum i podsuszać drobne krostki. Są niezawodne, gdy chce się wykonywać makijaż na cerze alergicznej, ponieważ mają delikatny, organiczny skład.

 

Zobacz także

Obsesja na punkcie aloesu: dlaczego pielęgnacja skóry aloesem jest najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek Ci się przytrafi

ZNACZENIE ALOESU Stosowanie aloesu do pielęgnacji skóry i ogólnego stanu zdrowia sięga wielu tysiącleci wstecz...

Czytaj dalej

Organiczna pielęgnacja skóry za cenę filiżanki kawy

Koszt organicznej pielęgnacji skóry jest zazwyczaj wyższy niż kosmetyków do pielęgnacji skóry marek dostępnych...

Czytaj dalej