Serum, eliksir, olejek, krem nawilżający - jaka jest różnica?

Masz wątpliwości, jakiego rodzaju nawilżenia powinnaś używać na swojej skórze?

Nie jesteś sama.

Szacuje się, że ponad 7 miliardów toksyn gromadzi się wewnątrz skóry, osłabiając jej zdolność do zachowania blasku i odmładzania się. Twoja skóra potrzebuje również ochrony przed czynnikami zewnętrznymi - zanieczyszczeniami, toksynami, wolnymi rodnikami i warunkami atmosferycznymi - a także pomocy w przeciwdziałaniu efektom starzenia się.

Idealnym rozwiązaniem jest połączenie olejku, eliksiru, serum i kremu nawilżającego. Produkty te zostały opracowane tak, aby działały w połączeniu ze sobą, zapewniając maksymalne nawilżenie i ochronę skóry.

JAK DZIAŁAJĄ i jaka jest różnica?

Podstawowa różnica polega na tym, że serum, eliksiry i olejki są w stanie wniknąć w skórę na głębszym poziomie, podczas gdy krem nawilżający zapewnia nawilżenie i chroni powierzchnię skóry, wzmacniając ogólne działanie i korzyści płynące z olejku lub serum.

Podstawowym założeniem jest to, że efekt warstwowy eliksiru, olejku i kremu nawilżającego ostatecznie pomoże w zrównoważeniu i nawilżeniu skóry. Nie ma żadnych sztywnych reguł dotyczących tego, kiedy i w jakiej kolejności należy je nakładać. Jest to raczej kwestia wypróbowania tego, co najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku i w przypadku Twojej skóry. Może to również zależeć od klimatu i innych zewnętrznych warunków.

OLEJE

Olejek jest olejkiem i technicznie rzecz biorąc nie jest serum ani eliksirem. Nazywanie olejku serum stało się mylącym określeniem w branży pielęgnacji skóry.

Olejek do twarzy dodaje nawilżenia i odżywienia. Powinien składać się z mieszanki lub synergii silnych i aktywnych olejów o wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych lub kwasów omega, zwanych inaczej NNKT. Ponieważ nasz organizm nie wytwarza NNKT, musimy je stosować zarówno miejscowo, jak i spożywać. NNKT zawierają również witaminy i minerały, które odżywiają i pielęgnują skórę.

Oleje mają naturalne powinowactwo do lipidów skórnych naszej skóry. Działają aż do podstawy naskórka, co pozwala na ich szybkie wchłanianie. Olejki do twarzy mogą również składać się z olejków eterycznych, które współpracują ze sobą w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Same olejki eteryczne mogą zawierać setki różnych molekuł. Korzyścią płynącą z włączenia olejków eterycznych do formuły jest to, że działają one na poziomie fizjologicznym i psychologicznym. Mogą one uspokajać, podnosić na duchu i/lub uspokajać ciało, umysł i zmysły.

Potrzebne są tylko dwie do trzech kropli olejku. Oleje mogą czasami wywoływać strach przed wysypaniem się skóry u osób o tłustej cerze, ale jest wręcz przeciwnie. W rzeczywistości pomagają one w utrzymaniu równowagi skóry. Najwspanialszą cechą olejków jest to, że szybko wnikają w skórę i nie zawierają cięższych wosków ani emulgatorów, które mogą zalegać na skórze i zatykać pory.

Jeśli masz tłustą skórę, stosowanie olejku dwa razy w tygodniu pomoże Ci utrzymać nawilżenie i sprężystość głębszych warstw skóry.

Jeśli cierpisz na egzemę lub trądzik różowaty, możesz odnieść duże korzyści z delikatnego olejku do twarzy nałożonego na krem nawilżający, który pomoże wzmocnić i chronić również zewnętrzną warstwę skóry.

Jak stosować:

Po wypróbowaniu różnych technik nakładania warstw, zalecam stosowanie olejku po oczyszczeniu i nakładanie go na wilgotną skórę, która została lekko spryskana. Pomaga to w penetracji, ponieważ skóra potrzebuje zarówno wody, jak i olejku. Następnie nakładam serum i krem nawilżający.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy nakładaniu kolejnych warstw, jest umożliwienie przeniknięcia każdej z nich przed nałożeniem następnej. Lubię nakładać olejek na noc, a także w ciągu dnia, kiedy przebywam w chłodniejszym klimacie. Wystarczy kilka kropel i najlepiej delikatnie wklepać je opuszkami palców w skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Nie jestem zwolenniczką ciężkich kremów na noc, ponieważ skóra odzyskuje równowagę i detoksykuje się podczas snu. Wypróbuj nasz antyoksydacyjny olejek do twarzy Omega 3-6-9.

SERUM i eliksiry

Lubię myśleć o serum i eliksirach jako o produktach "naprawczych", które mają wielofunkcyjne działanie, ukierunkowane na więcej niż jeden problem. Większość serum do twarzy to produkty na bazie wody, zawierające witaminy, antyoksydanty, peptydy i inne specjalistyczne składniki.

Ich formuła składa się z mniejszych cząsteczek, które są w stanie wniknąć głębiej w skórę, dzięki czemu są niezwykle skuteczne.

Piękno serum lub eliksiru polega na tym, że większość płynu jest usuwana, więc to, co pozostaje, to wysokie stężenie składników aktywnych. To pszczoły robotnice każdej linii kosmetyków do pielęgnacji skóry. Ponieważ składniki aktywne są droższe niż woda i zagęszczacze, serum i eliksiry są również najdroższymi produktami.

Jak stosować:

Po oczyszczeniu, stonizowaniu i nałożeniu lekkiego olejku, serum lub eliksir należy nałożyć na całą twarz, szyję i dekolt. Delikatnie dociskać opuszkami palców. Najlepiej pozwolić mu wniknąć w skórę przez kilka minut przed nałożeniem kremu nawilżającego.

Ponieważ zarówno serum, jak i eliksir są produktami o bardzo silnym działaniu, ich większa ilość nie zawsze jest lepsza. Zachowaj ostrożność, zanim nałożysz je na siebie. Silnie działające składniki mogą podrażniać wrażliwą skórę. Zawsze przeprowadzaj testy płatkowe.

Jednym z podstawowych problemów związanych z pielęgnacją skóry, o których regularnie słyszymy od naszych klientek, jest chęć wyrównania kolorytu cery i napięcia skóry, czemu służy nasze Serum na noc Age Defiance.

Innym problemem jest utrata objętości i elastyczności skóry, czemu przeciwdziała nasze Serum na dzień Age Defiance.

Eliksir Vital C, który wkrótce pojawi się na rynku, przeciwdziała skutkom uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych, a także chroni skórę przed promieniowaniem IR i UV.

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, delikatna i pozbawiona gruczołów łojowych. Jest to pierwsze miejsce, w którym zauważysz oznaki starzenia się, dlatego wymaga specjalistycznych składników. Nasze Serum pod oczy Age Defiance zostało opracowane z myślą o zmarszczkach mimicznych, opuchliźnie i cieniach pod oczami.

Nasze Antyoksydacyjne serum do twarzy to dobry produkt uniwersalny, odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, wzbogacony witaminami i NNKT o działaniu naprawczym. Doskonale sprawdza się w połączeniu z naszym Antyoksydacyjnym olejkiem do twarzy.

NAWILŻACZE

Produkty nawilżające stanowią połączenie oleju i wody. Zawierają pewien rodzaj wosku, emulgator lub oba te składniki, które wiążą je i zapewniają stabilność. Dzięki temu ich struktura molekularna jest większa, więc przenikają one tylko do górnych warstw skóry, co powoduje zamknięcie wilgoci i składników odżywczych.

W miesiącach zimowych najlepiej jest zadbać o dodatkowe nawilżenie, ponieważ skóra jest narażona na skrajne temperatury i musi nieustannie dostosowywać się do zimnego i ciepłego otoczenia.

Jak stosować:

Po oczyszczeniu i nałożeniu toniku, olejku i serum lub eliksiru, ostatnią warstwą jest krem nawilżający. Delikatnie rozprowadź produkt na czole, policzkach, brodzie i wykonaj masaż, wciskając go w skórę. Następnie rozprowadź produkt na szyi i obszarze skóry poniżej obojczyków, a nawet na klatce piersiowej.

Skóra trądzikowa - wypróbuj nasz Nawilżający krem aloesowy, a zimą nasz Balansujący krem nawilżający.

Sucha - wypróbuj nasz Nawilżający krem nawilżający i Krem nawilżający z nagietkiem.

Ochrona - wypróbuj nasz Odcień kremu nawilżającego z filtrem przeciwsłonecznym.

Czy jest coś jeszcze, co chciałabyś wiedzieć na temat serum, eliksiru, olejku i kremu nawilżającego? Jeśli tak, zapytaj nas w sekcji komentarzy poniżej, a automatycznie weźmiesz udział w naszym losowaniu nagród. Gratulacje dla Nat, najnowszej zwyciężczyni naszego dwumiesięcznego losowania nagród dla subskrybentów bloga.

 

Zobacz także

Czy Jane Iredale jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić...

Czytaj dalej

Czy Alima Pure jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką...

Czytaj dalej