Dlaczego kwas hialuronowy jest nowym najlepszym przyjacielem Twojej skóry?

Jeśli Twoje cele związane ze skórą obejmują jej ujędrnienie i nawilżenie, to włączenie kwasu hialuronowego (HA) do swojej rutyny pielęgnacyjnej jest jednym z najlepszych dodatków, które sprawią, że Twoja skóra zmieni się z pozbawionej blasku w pełną blasku. Chociaż stosowanie kwasu na skórę brzmi sprzecznie z intuicją, kwas hialuronowy (HA) jest czymś zupełnie przeciwnym. W przeciwieństwie do innych rodzajów kwasów, które usuwają martwy naskórek i mogą sprawić, że skóra stanie się czerwona i surowa, kwas hialuronowy napina skórę, przywracając jej naturalną barierę wilgoci.

KWAS HIALURONOWY (HA) W SKRÓCIE

  • Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą cząsteczką cukru, która natłuszcza skórę i stawy.
  • Kwas hialuronowy pomaga skórze zatrzymywać i przyciągać wilgoć, co przeciwdziała widocznym oznakom starzenia się skóry.
  • Stosowanie kwasu hialuronowego miejscowo wykazało poprawę jędrności i elastyczności oraz zmniejszenie zmarszczek już po dwóch tygodniach.
  • Kwas hialuronowy to niesamowity wzmacniacz skóry, ponieważ zwiększa zdolność organizmu do produkcji i wykorzystania kolagenu, pomagając Ci uzyskać zdrową, promienną i elastyczną skórę.
  • Suplementacja kwasem hialuronowym może pomóc złagodzić suchość skóry od wewnątrz.

jak działa kwas hialuronowy

Super moce kwasu hialuronowego, przeciwdziałające starzeniu się skóry, wynikają z jego właściwości kochających wodę. Przypomina to podawanie spragnionej, suchej i łuszczącej się skórze dużego, nawilżającego napoju, dzięki czemu skóra pozostaje gładka, pulchna i nawilżona. Dodatkową zaletą jest to, że uzupełnianie utraconych zapasów HA - miejscowo i wewnętrznie - może zmniejszyć drobne linie i zmarszczki.

Kwas hialuronowy to obfita i naturalnie występująca cząsteczka cukru przyciągająca wodę, znajdująca się w tkance łącznej w całym naszym ciele. Jest produkowany przez fibroblasty i keratynocyty znajdujące się w naszej skórze, oczach, włosach, a nawet nerwach. Oprócz wspomagania zdrowia skóry, jednym z jego podstawowych procesów jest smarowanie naszych stawów.

Kwas hialuronowy jest głównym glikozaminoglikanem (GAG) występującym w skórze. Jego żelowa struktura magazynuje wodę w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, a ze względu na zdolność wiązania wody, znacząco przyczynia się do elastyczności skóry, działając jak zbiornik lub duża mokra gąbka, która pobiera wilgoć (humektant) z otaczającego środowiska.

Jedną ze zdumiewających i przekształcających właściwości kwasu hialuronowego jako składnika produktów do pielęgnacji skóry jest jego zdolność do zatrzymywania wilgoci o masie tysiąckrotnie większej niż jego masa, co dodatkowo zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry. Chroni on również macierz skóry, utrzymując ją stabilną i odnowioną dzięki swojemu udziałowi w procesie naprawy tkanek. Badania wykazały, że zwiększa produkcję kolagenu, utrzymuje elastyczność, zwalcza uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki i wspomaga gojenie się ran.

Kiedy nasza skóra jest nadmiernie narażona na działanie promieni UVB w procesie starzenia, komórki skóry właściwej stają się zaognione i osłabione, produkując mniej kwasu hialuronowego, co zwiększa tempo jego degradacji. Nasz organizm zawiera średnio około 15 gramów kwasu hialuronowego, z czego 5 gramów jest codziennie syntetyzowanych i degradowanych. W normalnej skórze kwas hialuronowy występuje jako polimer o średniej masie cząsteczkowej.

Ilość i ilość kwasu hialuronowego może z czasem prowadzić do zmniejszenia zawartości wody w tkance łącznej, co powoduje utratę elastyczności i widoczne oznaki starzenia się skóry - drobne zmarszczki, ziemistość, bruzdy i zwiotczenie.

jaka jest różnica między kwasem hialuronowym a hialuronianem sodu?

Być może słyszałaś, że te dwa składniki są stosowane zamiennie i choć są ze sobą powiązane, ich struktura molekularna jest inna. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem naszego organizmu. Hialuronian sodu jest pochodną kwasu hialuronowego. Różnica między hialuronianem sodu a kwasem hialuronowym polega na tym, że hialuronian sodu jest solą sodową kwasu hialuronowego, podczas gdy kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem powszechnie występującym w ludzkich tkankach łącznych.

Nasz wegański kwas hialuronowy znajdujący się w naszym nowym Hyaluronic Marine Serum jest produkowany w procesie fermentacji Bacillus subtilisis. Ze względu na jego bardzo niską masę cząsteczkową, jego korzyści dla skóry są spotęgowane. Z łatwością przekracza barierę skórną, oferując natychmiastowe nawilżenie. Im mniejsza cząsteczka kwasu hialuronowego, tym dalej dociera on do głębszych warstw skóry właściwej, a rezultaty są bardziej widoczne i wzmocnione.

Jak dodać kwas hialuronowy do swojej rutyny pielęgnacyjnej?

Aby uzupełnić zapasy kwasu hialuronowego i utrzymać gładszą i bardziej nawilżoną skórę, możesz stosować kwas hialuronowy miejscowo, jak również spożywać go i wstrzykiwać pod powierzchnię skóry.

Zalety kwasu hialuronowego są wieloaspektowe, ponieważ jest on łagodnym i kojącym składnikiem dla praktycznie wszystkich rodzajów skóry, nawet najbardziej wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień i wyprysków. A ponieważ nasze Hyaluronic Marine Serum ma tak niską masę cząsteczkową, wystarczy najmniejsza ilość, aby zobaczyć i poczuć rezultaty (wielkość główki zapałki). To naprawdę jest przypadek, w którym odrobina wystarczy na długo.

Tak jak w przypadku wszystkich serum, najlepiej jest nakładać je najpierw warstwowo, a następnie krem nawilżający i produkt pod oczy. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest stosować produkty do pielęgnacji skóry w kolejności zgodnej z ich konsystencją, zaczynając od produktów o bardziej płynnej konsystencji, a kończąc na produktach grubszych i cięższych (kremach nawilżających i kremach).

Co z doustnym uzupełnianiem kwasu hialuronowego?

Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w naszej skórze drastycznie spada i w wieku 50-60 lat mamy go o połowę mniej niż w młodości. Do 70 roku życia jego zawartość ponownie maleje, co sprawia, że suplementacja i stosowanie miejscowe stają się jeszcze ważniejsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę kumulujący się efekt starzenia się skóry spowodowany szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Dodatkową zaletą jest to, że suplementacja kwasem hialuronowym może sięgać nawet dalej niż tylko w głąb skóry i smarować również Twoje stawy. Najnowsze badania wykazały, że dawka 120-150mg dziennie (zawarta w naszym Bioactive Collagen Booster) może wpływać na nawilżenie powierzchni skóry, wspomagając transport składników odżywczych, poprawiając elastyczność, wypełniając i wygładzając skórę.

 

Zobacz także

Co słychać? Nowości kosmetyczne bez okrucieństwa (sierpień 2016)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję...

Czytaj dalej

Recenzja ultranawilżającego balsamu do ciała Acure (bezzapachowy)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję...

Czytaj dalej